25.02.2015
Witamy w Przedszkolu „Dalej Razem”!

Jest to placówka zupełnie inna od tych, z którymi spotykamy się na co dzień. Przedszkole ma za zadanie przygotowywać dzieci do pójścia do szkoły, czy zerówki, ale dodatkowo uczyć dzieci tolerancji i uwrażliwiać na świat i ludzi innych niż oni sami, uczyć chęci pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują bardziej od nich samych.

W przedszkolu znajdują się dwie grupy ogólnodostępne – dzieci zdrowych oraz sześć grup dzieci z autyzmem.

Dzieci zdrowe spędzają czas realizując podstawę programową przedszkolnego, na zabawie swobodnej w sali i na dworze, korzystając z nowo wyposażonego placu zabaw. Zapewnione mają również zajęcia dodatkowe oraz wyjścia rekreacyjno – edukacyjne.  W ciągu dnia „odwiedzają” ich podopieczni z grup dla dzieci z autyzmem. Zawsze są to wizyty przeprowadzane pod czujnym okiem terapeutów. A częstotliwość, czas odwiedzin oraz ilość dzieci odwiedzających jest tak dostosowana, by zarówno dzieci z autyzmem, jak i pszczółki zyskały jak najwięcej.

Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu pogrupowane są w trzy/czteroosobowe zespoły, a w każdym z nich dziećmi zajmuje się dwóch/troje nauczycieli/terapeutów. Opieramy się na systematycznym i etapowym wprowadzaniu w świat dziecka elementów świata zewnętrznego, włączając je stopniowo do zajęć w grupie dzieci zdrowych. Posłanie dziecka autystycznego do przedszkola zajmującego się głównie dziećmi z tym zaburzeniem nie jest naznaczeniem i rezygnacją z szansy na jego normalne życie – jest to właśnie racjonalne podejście do problemu, skutkujące bardziej stabilnymi podwalinami do edukacyjno-społecznego funkcjonowania dziecka.

Przedszkole na Facebooku
Nasz kanał na YouTube
NABÓR OTWARTY

plakat a3_Obszar roboczy 1

× Co ja ogłaszam?
Ogłoszenie