Dalej Razem

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
„Dalej Razem”

Stowarzyszenie Pomocy Osobom autystycznym “Dalej Razem” to organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób autystycznych i ich rodzin. Istnieje od 2001 roku.

Działania Stowarzyszenie są nakierowane na pomoc zarówno małym dzieciom po diagnozie, jak również młodzieży i dorosłym oraz ich rodzinom.

Misja

Istniejemy po to, by przywrócić światu Osoby z Autyzmem – stworzyć Im warunki do rozwoju i godnej egzystencji na każdym etapie życia od momentu diagnozy

Działania Dalej Razem

Aktualnie Stowarzyszenie “Dalej Razem” działa wielowymiarowo, uruchomiło wiele miejsc terapii i placówek, m.in:

• diagnoza pod kątem autyzmu
  • terapia w Zielonej Górze,
  • terapia w Gubinie,
  • terapia w Nowej Soli,
  • terapia w Żarach,
  • terapia w Żaganiu,
  • terapia w Głogowie,
  • Przedszkole “Dalej Razem” w Zielonej Górze
    (w ramach przedszkola również Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka),
  • Szkoła Podstawowa “Dalej Razem” w Zielonej Górze,
  • Przedsiębiorstwo społeczne “Dalej Razem” Sp. z o. o. zatrudniające dorosłe osoby z autyzmem
    (drukarnia internetowa, produkcja pomocy terapeutycznych, szkolenia, produkcja paluszków gryczanych) w Zielonej Górze.
  • Fundacja Generado – powstała z myślą o dorosłych podopiecznych
    (m.in. mieszkania treningowe, w budowie hostel – możliwy kilkudniowy pobyt w awaryjnych sytuacjach rodzinnych podopiecznego i w dalszej perspektywie domy stałego pobytu)
  • Wsparcie merytoryczne szkoły “Dalej Razem” w Głogowie,
  • Wsparcie merytoryczne przedszkola “Dalej Razem” w Żaganiu.

Specjaliści ze SPOA “Dalej Razem” nieustannie prowadzą również szkolenia dla nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką autyzmu.

W 2011 roku Stowarzyszenie powołało do życia Przedszkole “Dalej Razem”