W naszym przedszkolu oferujemy:

• profesjonalną i specjalistyczną kadrę
  • kameralną atmosferę pełną ciepła i bezpieczeństwa
  • małe grupy dzieci (3 lub 4 osoby w grupie)
  • trzy osoby zajmujące się edukacją, terapią i opieką na grupę: nauczyciel, nauczyciel-terapeuta i pomoc (jedna pomoc na dwie grupy)
    dzięki małym grupom i dużą ilością nauczycieli i terapeutów mamy możliwość maksymalnie skupić się na potrzebach dzieci i efektywnej terapii
  • proces terapeutyczny wspierany przez dietetyka i psychologa
  • Indywidualne Plany Terapii opracowywane przez zespół specjalistów pracujących z dzieckiem
  • metody terapii dostosowywane indywidualnie do potrzeb dziecka
  • stały kontakt nauczycieli, terapeutów z rodzicami (codzienne krótkie relacje oraz spotkania na konsultacjach)
  • zajęcia rewalidacyjne i dodatkowe (rehabilitacja, logopedia)
  • pomoce dydaktyczne wspierające rozwój dziecka (w tym projektowane przez spółkę “Dalej Razem” dla celów terapeutycznych)
  • całodniowe wyżywienie w cenie czesnego
  • codzienne spacery
  • cykliczne imprezy
  • promowanie zdrowego odżywiania się (z uwzględnieniem diet dzieci z autyzmem) w formie cyklicznych warsztatów dla dzieci z naszą panią dietetyk
  • Wczesne Wspomaganie Rozwoju prowadzone dla naszych podopiecznych oraz dla dzieci spoza naszej placówki (w tym terapia podstawowa, integracja sensoryczna i logopedia).

Przykładowy plan dnia

07:00 – 08:00

Schodzenie się dzieci do świetlicy. Zabawa swobodna – zajęcia niekierowane.

08:00 – 08:30

Schodzenie się dzieci w grupach. Zabawa swobodna zgodna z zainteresowaniami dzieci – zajęcia niekierowane.

08:30 – 09:00

Powitanie,
kalendarz,
ćwiczenia poranne – zajęcia kierowane.

09:00 – 09:30

Czynności higieniczno-organizacyjne,
I śniadanie (trening jedzenia, samoobsługowy, organizacyjno- porządkowy, higieniczny)

09:30 – 10:00

Czynności samoobsługowe – mycie zębów

10:00 – 11:00

Zajęcia kierowane (dydaktyczne) obejmujące wybrane treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

11:00 – 12:00

Wyjście na świeże powietrze. Spacery, wycieczki, zabawy swobodne na świeżym powietrzu.
(zajęcia kierowane, zajęcia niekierowane)

12:30 – 13:00

13:30 – 13:30

Czynności higieniczno-porządkowe,
obiad (trening jedzenia, samoobsługowy, organizacyjno-porządkowy, higieniczny)

13:30 – 16:30

Zajęcia świetlicowe dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci: aktywność na powietrzu, zabawy swobodne według zainteresowań dzieci – zajęcia niekierowane. Czynności higieniczno-organizacyjne, podwieczorek – zajęcia kierowane, zajęcia niekierowane.
Rozchodzenie się dzieci.